Please help us grow further!

As you can see we have very few ads and no popups on the website. We are trying our best to upload as much videos as we can. But we need your help. Please help us maintain the website and keep uploading movies and series! Please donate. Every dollar counts!

Donate
Turn off light Favorite Comments (0) Report
0
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Stream in HD Download in HD

Fimfarum 2

Čtyři zbrusu nové pohádky pro chytré děti a chytré dospělé z oblíbené knihy Jana Wericha. Klasik animovaného filmu Břetislav Pojar natočil slavný příběh maličkého Palečka, plný zvratů a dobrodružství o jeho cestě do světa a zase domů. Pod vedením Aurela Klimta ožijí tři navzájem si podobní hrbatí bratři. Hrbáči z Damašku přinášejí atmosféru exotického Blízkého východu s pestrostí orientálního vypravěčstvím, ale přitom o věcech nám všech dobře známých. Vlasta Pospíšilová ve Třech sestrách a prstenu vypráví vesnický dekameronský návod o tom, jak pro sázku o prstýnek zblbnout tři milující chotě. A Jan Balej dovolí bratrům Markovi a Koubovi prožít prastarý pohádkový příběh o kouzelném mlýnku, závisti, čertech s originálním vysvětlením jednoho přírodního úkazu v pohádce Moře, strýčku, proč je slané?

KissAnime Review:

This anime is one of my favorite anime last time. Fimfarum 2 is by far the best online anime production I’ve ever seen. If a animes can manage me to stay hooked on the whole anime online, that’s fucking impressive.

I’m big fan of animation animes. This anime has destroyed my mind and nothing will happen after that This anime online seriously is incredible. My favorite anime of this director, and that’s saying something!

This director is great. With Fimfarum 2 online he seems to be setting himself some kind of a test – how far over the top can he go? I wanted to add this full anime to the web so now this anime will be available online free for all.

Duration: 97

Quality: HD

Release:

IMDb: 7.2

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *